2018 Junior Teams

2018 Junior Teams

 

 

Our Juniors from Raggiesland.

 

 


Auskick

Coach: Kim Copeland
Training: Fri 4-5pm, Max Amber Reserve


Under 6
(click for fixture)

Coach: Shane Bros
Team Manager: April Ahwan
Training: Fri 5-6pm, Max Amber Reserve


Under 7 Blue
(click for fixture)

Coach: Phil Casburn
Team Manager: Katie Walsh
Training: Fri 5-6pm, Max Amber Reserve

Under 7 White
(click for fixture)

Coach: Shane Hatchard
Team Manager: Joanne Hatchard
Training: Fri 5-6pm, Max Amber Reserve


Under 8 Blue
(click for fixture)

Coach: Nicko Chung
Assistant Coach: Reuben Smith
Team Manager: Trent Shotton
Training: Fri 5-6pm, Max Amber Reserve

Under 8 White
(click for fixture)

Coach: David Fieldhouse
Team Manager: Narelle Fisher
Training: Fri 5-6pm, Max Amber Reserve

Under 8 Silver
(click for fixture)

Coach: Phuc Nguyen
Assistant Coach: Kevin Hopper
Team Manager: Brett Ford
Training: Fri 5-6pm, Max Amber Reserve


Under 9
(click for fixture)

Coach: Daniel Isaac
Team Manager: Shenna Seidel
Training: Fri 5-6pm, Max Amber Reserve


Under 10 Blue
(click for fixture)

Coach: Matt Bischoff
Team Manager: Vy Cameron
Training: Thu 5-6pm, Max Amber Reserve

Under 10 White
(click for fixture)

Coach: Mark Story
Team Manager: Stuart Spillane
Training: Thu 5-6pm, Max Amber Reserve


Under 11 (Division 2)
(click for fixture and results)

Coach: Damian Hatchard
Assistant Coach: Shane Wigzell
Team Manager: Anne Maher/Tricia Lawrie
Training: Tue 5-6pm and Thu 6-7pm, Max Amber Reserve


Under 12 Blue (Division 2)
(click for fixture and results)

Coach: Phil Rander
Assistant Coach: Blake Rander
Team Manager: Dave Trebilcock
Training: Thu 5.30-7pm, Foxfield Oval

Under 12 White (Girls)
(click for fixture and results)

Coach: Caitlen Teague
Assistant Coach: Kayley Pearson
Team Manager: Stella Pederson
Training: Mon 5-6pm, Max Amber Reserve


Under 13 (Division 2)
(click for fixture and results)

Coach: Alan Penna
Assistant Coach: Adam Wood
Team Manager: Robyn Thompson/Kellie Wood
Training: Tue 5-6pm and Thu 5-6pm, Max Amber Reserve


Under 14 (Division 1)
(click for fixture and results)

Coach: Dale Merchant
Assistant Coach: Christopher Swift
Team Manager: Doug Kamphuis
Training: Wed 6-7.30pm, Max Amber Reserve


Under 15 (Division 1)
(click for fixture and results)

Coach: Paul Dickeson
Assistant Coach: Phil Spicer
Team Manager: Rebecca De Luca
Training: Wed 6-7.45pm, Foxfield Oval


Under 16.5 (Division 3)
(click for fixture and results)

Coach: Nathan Lloyd
Assistant Coach: Alex Davies
Team Manager: Vito Lombardi
Training: Wed 6-7.30pm and alt Fri 6-7pm, Max Amber Reserve

 

 

Download Coaches and Team Managers 2018